Dwudniowy spływ w rodzinnej atmosferze

Data: 12-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dwudniowy spływ w rodzinnej atmosferze
Dwa dni wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pile wraz ze swoimi opiekunami spędzili na sportowo-integracyjnym spływie kajakowym, przygotowanym przez Stowarzyszenie Niezależnych „ZWAŁKA”. Wydarzeniu, które przede wszystkim miało na celu integrację młodzieży z opiekunami i wychowawcami, ale i poznanie walorów ziemi pilskiej, odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego. Patronat honorowy sprawował Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który spędził w niedzielę z uczestnikami spływu kilka minut: - Takie inicjatywy, jak ten dwudniowy spływ, są bardzo potrzebne. Powiat Pilski chętnie wspiera imprezy, które służą młodzieży.Wierzę, że już wkrótce przy naszym udziale uda się zrealizować kolejne tego typu przedsięwzięcia. Dzisiaj serdecznie gratuluję  i dziękuję wszystkim organizatorom, z koordynatorką spływu, panią Natalią Hancewicz – Klisz na czele.

Podczas pierwszego dnia spływu młodzież oraz grupa ich opiekunów przepłynęli z Płytnicy do Krępska, a następnie udali się na nocleg na polu namiotowym przy Zalewie Koszyckim. Drugiego dnia wodne atrakcje rozegrano właśnie na tym akwenie. Każdy z uczestników spływu otrzymał dyplom potwierdzający wstąpienie do braci wodniackiej. – To był bardzo dobrze spędzony czas. Dzieci były szczęśliwe, mogąc przeżyć dwa dni na wodzie. Nikt się nie bał, wszystkim dopisywały humory. Młodzież była chętna do pomocy, choćby poprzez przygotowanie posiłków – przekazał Maciej Puto, prezes SN „ZWAŁKA”. I dodał: - Dopisała nam pogoda. Lało przed spływem, lało po jego zakończeniu, ale w trakcie naszego spotkania nie spadła ani kropla. Szczególne podziękowania chciałbym przekazać harcerzom z 6. Szczepu ZHP Piła, którzy zadbali o atrakcje dla naszych podopiecznych w sobotę oraz Uczniowskiemu Klubowi Żeglarskiemu „WODNIAK”, który dzień później udostępnił swoje żaglówki i pomógł owocnie spędzić czas na Zalewie.